Vai ziemā jāsilda automašīna?

Elektriskā zobu birste

Ziema ir pavisam tuvu, un tas nozīmē, ka temperatūra ir zemāka par nulli un ka no rītiem nākas baidīties no rīta iedarbināt ledaini aukstu automašīnu. Ir kārdinoši pagriezt atslēgu vai ieslēgt tālvadības starteri un ļaut tam kādu laiku nostāvēt, lai sasildītu automašīnu pirms braukšanas. Taču ilgstoša dīkstāve ir tieši tas, ko nevajadzētu darīt, lai ātrāk sasildītu automašīnu.

Auksti dzinēji patērē vairāk gāzes

Aukstā laikā benzīns dzinējā neiztvaiko tik labi, lai izveidotu pareizo degvielas un gaisa attiecību, kas nepieciešama sadegšanai. Mūsdienu automobiļu konstrukcijas šo problēmu kompensē, iepildot maisījumā vairāk benzīna, lai iedarbinātu dzinēju. Dzinējs darbojas šādā režīmā, līdz tas sasilst līdz aptuveni 40ºF (4,4ºC).

Lai gan tas nodrošina dzinēja darbības uzsākšanu, pievienotais benzīns nav labvēlīgs cilindru sieniņām. Benzīns ir spēcīgs šķīdinātājs, kas var izskalot cilindru sieniņu eļļošanai nepieciešamo eļļu. Tas var palielināt dzinēja svarīgo sastāvdaļu nodilumu un saīsināt to kalpošanas laiku.

nullLeda nokasīšana no sniegota vējstikla.
Lai sasildītu automašīnu, brauciet ar to... uzmanīgi.

Automašīnas vadīšana ir ātrākais veids, kā paaugstināt motora temperatūru līdz 40ºF (4,4ºC) un panākt vēlamo degvielas/gaisa attiecību. Taču esiet piesardzīgi - neaizsniedziet automašīnu uz grīdas, tiklīdz iekāpjat un aizverat durvis. Var paiet vairākas minūtes, līdz dzinējs pilnībā iesilst, tāpēc, uzsākot braukšanu, nesteidzieties.

Automašīnas un autovadītāja testā redzams, ka braukšana ar vieglu automašīnu sasilda ātrāk nekā tukšgaitas režīms. Redakcija pārbaudīja, cik ilgā laikā, atkarībā no ekspluatācijas apstākļiem, BMW M340i sedanu kabīnes sasilst līdz 72ºF (22ºC).

Braucot vidēji ar 39 km/h, salons sasilda 9,8 minūtēs. Tomēr, darbojoties tukšgaitā, tas prasīja 29,6 minūtes.

Galvenais

Īsāk sakot, ziemā automašīna pirms izbraukšanas nav jāsilda. Pārmērīga dzinēja dīkstāve var samazināt tā kalpošanas ilgumu, turklāt tas neveicina efektīvāku dzinēja ātrāku uzsildīšanu.

Labākais padoms ir iedarbināt automašīnu un pirms braukšanas ļaut tai nostāvēt tikai aptuveni minūti. Notīriet putekļus no sniega, nokasiet ledu no logiem un tad dodieties ceļā. Jūs ietaupīsiet degvielu un ilgtermiņā saudzēsiet savu dzinēju.

Saistītie raksti

oil24eritorija

ATF tehniskie padomi

Ja transportlīdzeklis ir iesprūdis pirmajā, otrajā, trešajā vai ceturtajā pārnesumā un ieslēdzas "motora pārbaudes" indikators, problēma var būt pavisam vienkārša - pārslēgšanās solenoīds.Lai to atrisinātu, [...]
Lasīt vairāk
© 2024 SIA Master supply - Visas tiesības aizsargātas
Izstrādāja quo build
GDPR sīkdatņu politika